Narin Hotel Antakya

 
 
 
 
 
    ANTAKYA SOKAKLARI
 

Helenistik çağ kentlerinin tipik bir örneği olan Antakya'da sokaklar, birbirine dik olarak kesen ızgara planına bağlı olarak geliştirilmiştir.

 

   
   
    UZUN ÇARŞI
 

Antakya'da yöresel ürün ve el sanatlarından baharata kadar her türlü ihtiyaç maddesini bulunduran otantik çarşı.

 

   
   
    HARBİYE ŞELALELERİ
 

Antik çağın ünlü Daphne kentidir.Derin bir vadi içerisinde yüksek çınar ağaçları, defneler ve şelaleleriyle huzur veren bir doğa harikasıdır.

 

   
   
    ARSUZ
  İskenderun'un 33 km. güneyinde, Arsuz Çayı ağzında bulunan bir tatil ve turizm köyüdür. Seleukos döneminde aynı yerde Rhosus yada Rhosopolis kenti bulunuyordu. Burası Roma ve Bizans döneminde önemli bir liman ve yerleşim yeriydi. Köy civarında halen antik şehrin ve surların kalıntılarına rastlamak mümkündür.
   
   
    GÜZEL YAYLA (Soğukoluk)
  Antakya'dan 20 km. asfalt, Samandağ ilçesinden 17 km. stabilize yolla ulaşımı mümkündür. Deniz seviyesinden 500 metre yükseklikte yer alan özellikle tarih ve doğa ile iç içe suyu ve havasıyla ün yapmış olan yayla bölge halkının önemli dinlenme yerlerinden biridir.
   
   
    ÇEVLİK
  Antakya'ya 30km uzaklıktadır. Antik Seleucia Pieria kentinin limanıdır. Geniş ve uzun bir kumsala sahip köyde konaklamak için küçük pansiyonlar mevcuttur.

 

   
   
    YENİŞEHİR GÖLÜ
 

Antakya-Cilvegözü yolu üzerinde, Antakya'ya 40 km mesafededir. Şimdi piknik yeri olarak kullanılan antik dönem yerleşim yeridir.

 

   
   
    İSKENDERUN - ALEXANDER
 

Kent; M.Ö.333 yılında İssos kenti yakınlarında Pers Kralı III.Darius'u mağlup eden Büyük İskender tarafından kurulmuş ve onun zaferinden sonrada Alexandretta olarak adlandırılmıştır. Kent; sırasıyla Selevkosları, Bizanslıların, Arapların ve Osmanlıların egemenliğine girmiştir.