Narin Hotel Antakya

 
 
 
 
 
NARİN HOTEL BEYAZ BAYRAK'LA ÖDÜLLENDİRİLDİ
   
   
 

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş kaliteli hizmet sunan işletmeleri ödüllendirdiklerini, Kurumları "Beyaz Bayrak” uygulaması ile kaliteli ve ayrıcalıklı hizmete teşvik etmeyi amaçladıklarını kaydetti. 

    Belediye Başkanı Savaş’ın katılım gösterdiği törenle, Zabıta Müdürlüğü’ne yapılan başvuru sonucu yönetmelikle belirlenen kriterleri yerine getiren ve belge almaya hak kazanan 18 işletmeye daha önce Beyaz Bayrak ve plaketleri verildiği hatırlatılırken, aynı proje kapsamında, belirlenen kriterleri yerine getiren iki işletmeye daha Beyaz Bayrak ve plaketleri Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş tarafından sunuldu. Böylelikle Antakya’da beyaz bayraklı işletme sayısı 20’ye ulaştı. 

     Törene Belediye Başkanı Savaş’ın yanı sıra, Hatay Esnaf Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz, Antakya Mobilyacılar Odası Başkanı M.Ali Yapar ve Belediye Zabıta Müdürü Recep Asıl katılım gösterdi.

     Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü koordinesinde yürütülen "Beyaz Bayrak” uygulamasına hak kazanan Narin Otel ve Akasya Unlu Mamuller adlı işletmelere ayrı ayrı Beyaz Bayrak belgesi ve plaketlerini sunan Belediye Başkanı Savaş, bu belgenin Antakya Belediyesi sınırları içinde insan sağlığına, tüketici haklarına saygı gösteren nitelikli, kaliteli hizmet üreten ve temiz iş yerlerine verilen değerin belgesi olduğunu bir kez daha vurguladı.

     Belediye Başkanı Savaş, Beyaz Bayrak Belgesi almak için esnaf temsilcilerinin Zabıta Müdürlüğü’ne başvurabileceğini veya www.antakya.bel.tr internet adresinde mevcut bulunan başvuru formunu doldurabileceklerini ifade ederken, Beyaz Bayrak Belgesi almaya hak kazanan işletmeleri belediyenin resmi web sitesi olan www.antakya.bel.tr’de yayınlayarak herkese ilan ettiklerini belirtti. Savaş, Beyaz Bayrak uygulaması gibi projelerle bu tür girişimleri destekleyerek şehrin hizmet kalite çıtasının en üst seviyeye doğru hızla ve emin adımlarla ilerlediğini vurguladı.

     HESOB Başkanı A.Kadir Teksöz törende yaptığı konuşmada "Antakya Belediyesi’nce esnafımıza yönelik yapılan "Beyaz Bayrak” projesini destekliyoruz. Beyaz Bayrak projesi ile esnafımız işletme kalitelerini daha da arttırarak hem daha bol kazanç elde etme imkânına sahip oluyor, hem de aldıkları bu belgeyle farklılıklarını ortaya koyarak özel işletme statüsüne kavuşuyorlar. Projeye, başta Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

     Antakya Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar’da törende yaptığı konuşmada, Beyaz Bayrak projesini anlamlı bulduğunu ifade ederek, "Antakya’da belirlenen kriterlerle işletmelerin bu şekilde ödüllendirilmesi ile hizmet sektöründe farklılıkları ortaya çıkmış olacaktır. Bu farklılıklar işletme sahiplerine hemen hemen her yönde büyük bir artı olarak yansıyacaktır.” dedi.

     Yönetmelikle belirlenen kriterleri yerine getirerek Beyaz Bayrak belgesi almaya hak kazanan, Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Narin Otel Genel Müdürü Fatma Nur Yüksel ve Genel Koordinatör Sibel Halefoğlu ile Adnan Menderes Caddesi üzerinde faaliyette bulunan Akasya Unlu Mamuller Sahibi Zilal Bozoğulları Beyaz Bayrak uygulamasına layık görülmeleri nedeniyle Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a ve projeye emeği geçenlere teşekkür ettiler.                                                                                                                            ANTAKYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU